Ciasta I Słodkości Na Wesele - Konin

W weselnym menu muszą znaleźć się rozmaite słodkości. Zwykle ciasta nie są integralną częścią jadłospisu i trzeba je zorganizować w swoim własnym zakresie. Oglądając rozmaite zdjęcia ślubne, po pierwsze przypominamy sobie o najważniejszym z ciast ślubnych, czyli torcie.

Tort weselny musi być wyjątkowy i pięknie ozdobiony. Trzeba zamówić odpowiednio wcześniej, najlepiej w sprawdzonej cukierni, którą znamy i lubimy jej wyroby. Można umówić się na degustację różnych rodzajów tortów, aby wybrać ten najbardziej odpowiedni. Wybór tortu jest trudny, jednak na tym nie kończy się wybór weselnych słodkości.

Dobór odpowiedniego ciasta wiąże się z określeniem stylu, w jakim będzie wesele. Jeśli jest to klasyczna, skromna uroczystość, należy wybrać takie ciasta, które będą pasować do charakteru uroczystości. Najbardziej popularnym z klasycznych ciast jest sernik oraz szarlotka. Jeśli chcemy nieco zaszaleć, możemy wybrać jabłecznik na ciepło z bitą śmietaną, lodami i cynamonem. Mało komu taka słodkość nie przypadnie do gustu.

Jeśli wesele jest organizowane z rozmachem, to także w doborze słodkości możemy pozwolić sobie na coś oryginalnego. Ciekawym pomysłem okazuje się być w takim wypadku czekoladowa fontanna. Poza tym, iż jest ona wyjątkowo smaczna, spełnia także rolę atrakcji weselnej, co świetnie ukazują fotografie ślubne, uwieczniające zachwyconych taką fontanną.

Bardzo ciekawą formą, szczególnie podobającą się dzieciom, jest piniata. Nie jest to polska, tradycyjna forma, jednak staje się u nas coraz bardziej popularna. Polega na napełnieniu cukierkami i innymi słodyczami, które są zapakowane, formę z masy papierowej. Forma może mieć dowolny kształt, zazwyczaj jakiegoś zwierzątka. Wiesza się ją i uderza, aż pęknie i wylecą słodkości. Dzieci mają przy tym wiele frajdy, a trzeba jakoś je zająć podczas wesela, gdyż szybko nudzą się siedzeniem przy stole i zaczynają rozrabiać.

Fotograf w Koninie, gdzie jest bardzo wiele cukierni, może spodziewać się iż tort i wszelkie słodkości będą na tyle imponujące, że trzeba będzie je wielokrotnie uwiecznić na fotografii. Jeśli chcemy by zdjęcia weselne były pod tym względem wyjątkowo kolorowe i różnorodne, możemy postawić nie tylko na smak, ale i na formę ciast, słodkości weselnych.

Małe słodkości w postaci ciastek, lodów albo mini kawałków ciasta, mogą być niczym dzieła sztuki, jeśli wyjdą spod ręki sprawnego cukiernika. Najważniejsze w wyborze ciast i słodyczy jest różnorodność. Pozwoli to zadowolić gusta wszystkich, nawet najbardziej wybrednych gości weselnych.