Kiedy Najlepiej Brać Ślub - Konin

Fotograf Konin Tagi: termin ślubu, fotograf konin, kiedy ślub

Planowanie daty ślubu nie ogranicza się jedynie do wyboru wolnej daty w urzędzie, czy kościele. Statystycznie ślub biorą osoby coraz starsze, o bardziej poukładanym życiu. Skoro czekają na dzień ożenku do 30 go roku życia, albo dłużej, mają co do niego większe wymagania.

Staranność w przygotowywaniu tej uroczystości, oznacza zastanowienie się, jaki miesiąc na ślub byłby najlepszy. Istnieje bowiem wiele przesądów związanych z datą zawarcia związku małżeńskiego. Popularnym kryterium jest to, czy w nazwie miesiąca jest literka r. Podobno los sprzyja nowożeńcom, którzy wstępują w związek małżeński w takich miesiącach. Los można jednak nieco oszukać, ponieważ niektóre miesiące nieposiadające w polskiej nazwie r, posiadają je w swoim łacińskim odpowiedniku.

Kiedy planujemy ślub, musimy zastanowić się, czy wolimy porę letnią, czy zimową. W czerwcu jest piękna pogoda i długie dnia, a zdjęcia ślubne mogą zostać zrobione na łonie natury. Lipiec jest równie gorący, jednak czasami zdarzają się w nim opady deszczu, czego nie lubi fotografia ślubna. Aczkolwiek lekki deszcz podczas ślubu, jest traktowany jako oznaka Bożego błogosławieństwa.

W sierpniu zaś, zdarzają się burze. Według przesądu, wróżą one młodej parze bogactwo, o czym marzy wiele par, zaczynających nową drogę życia. Wrzesień i październik są wietrzne, ale chłodniejsze. Więc jeśli nie lubimy wysokich temperatur i mamy usposobienie raczej melancholijne, wybierzmy te miesiące. W listopadzie czcimy zaś zmarłych, dlatego w tym miesiącu nie powinno się wstępować w związek małżeński, bo jest to ponoć zła wróżba.

Dobry fotograf ślubny może zrobić w miesiącach jesiennych naprawdę piękne zdjęcia ślubne. Szczególnie jeśli dopisze pogoda i kolorowe liście będą szeleścić pod stopami nowożeńców. Nie bez powodu tę porę roku nazywamy polską złotą jesienią - wtedy jest najlepsze światło dzienne, by robić zdjęcia ślubne.

Jeśli zamierzamy brać ślub zimą wybierzmy grudzień, bądź styczeń. Śnieg podczas ślubu zwiastuje szczęście. Mówi się również, że osoby przystępujące do ceremonii ślubu w czasie Świąt Bożego Narodzenia będą zgodnie żyć przez wiele lat.

Luty to ostatni miesiąc w którym obchodzimy karnawał, ale także święto zakochanych - walentynki. Fotografia ślubna z lutego, będzie świetnym pretekstem do wspominek w każde walentynki. Marzec i kwiecień to zazwyczaj miesiące postu. Maj jest miesiącem zakochanych i oczywiście w tym miesiącu też odbywają się piękne śluby. Jakikolwiek miesiąc nie wybierzemy, przygotowany fotograf ślubny poradzi sobie w każdych warunkach.