Marek Niedźwiecki - Wystawa: Australia Okiem Niedźwiedzia

Istnieje grupa ludzi dla których bardzo istotna jest muzyka. Wielu z nich ma potrzebę wyszukiwania muzyki mało popularnej, ale za to mającej głębię twórczą. Program Trzeci Polskiego Radia, nazywany Trójką, bardzo pomagał i pomaga odnaleźć muzykę alternatywną oraz tę bardziej ambitną, pełną treści. Bardzo wielu wymagających słuchaczy wychowało się na Trójce. Teraz są to dojrzałe muzycznie osoby, które dokładnie wiedzą czego chcą.

Pamiętam, kiedy jako nastolatek kupiłem na konińskim bazarze rosyjskie żółte radio z wyjściem na słuchawki. Często w piątkowe wieczory oraz noce słuchałem Trójki. To właśnie z Trójką poznawałem świat muzyczny. Bardzo ważną postacią w świecie muzyki był i jest dla mnie Marek Niedźwiecki - najbardziej popularny dziennikarz muzyczny w Polsce. Człowiek niezwykle charyzmatyczny. Od 17 kwietna 1982 roku prowadzący najbardziej znaną w Polsce listę przebojów – Lista Przebojów Programu Trzeciego.

O Panu Marku można by pisać naprawdę wiele i końca by nie było widać… Warto wspomnieć, że urodził się w Sieradzu, czyli naprawdę niedaleko od Konina. Mało kto wie, ale Pan Marek zajmuję się także fotografią! Szczególnie bliska jest mu Australia, którą odwiedza regularnie od wielu lat i uwiecznia jej piękne zakątki na zdjęciach. Jak się okazuje, bardzo dużą część Australii Marek Niedźwiecki już zobaczył.

11 marca 2015 roku Marek Niedźwiecki gościł w Turku, gdzie w Muzeum rozpoczęła się wystawa przedstawiająca zdjęcia, które zrobił na przełomie tych wielu lat i wielu wyjazdów do Australii. Wystawa nosi trafny tytuł – Australia okiem Niedźwiedzia.

Mogłem podziwiać wiele pięknych fotografii zrobionych przez Pana Marka. Wybrałem spośród nich kilka ulubionych, które zapadły mi w pamięci. Piękna Australia, magiczny kontynent, pokazana w pięknych zdjęciach.

Marek Niedźwiecki podczas spotkania powiązanego z wystawą opowiadał o przygodach, które przeżył w Australii. Bardzo pokochał Australię i chętnie do niej wraca, pomimo ogromnej odległości. Jak się okazało, pierwsze loty trwały nawet po 28 godzin!

Jako fotograf z Konina miałem okazję porobić zdjęcia. Wybrane tu publikuję za zgodą Pana Marka. Warto odwiedzić blog na którym Pan Marek opisuje między innymi swoje przygody w Australii i prezentuje piękne zdjęcia Blog Marka Niedźwieckiego.