Przy Jakiej Muzyce Bawić Się Na Weselu

Ślub to nie tylko wzniosła uroczystość. To także wydarzenie, po którym rozpoczyna się przyjęcie weselne i zabawa do białego rana. Aby była udana, trzeba zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Impreza ślubna w Koninie będzie różnić się od tej, którą zaproponują nam górale z Zakopanem. Jednak wspólnym mianownikiem wszystkich wesel jest żywa, wesoła muzyka.

Przy jakiej muzyce najlepiej będą się bawić nasi goście? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wiele par młodych. W Polsce niewątpliwe najlepiej ludzie bawią się w rytmach disco. Mało które wesele obejdzie się bez szlagierów typu Wolność I Swoboda, Żono Moja czy Mydełko Fa.

Po pierwsze należy ustalić czy chcemy aby na naszym weselu grał zespół, czy DJ. Jeśli wesele jest utrzymane w tradycyjnej konwencji warto wybrać zespół, który gra na żywo. Jeśli goście nie będą bawić się wyśmienicie, można poprosić lidera, który zwykle jest też wodzirejem, żeby zachęcił ich do zabawy. Ponadto zespół może obserwować gości, chwytając ich reakcje na muzykę i zmieniać repertuar, dopasowując go do panujących nastrojów. Zdjęcia ślubne pokazują jak ludzie mogą się dobrze bawić!

Osoby które zdecydują się na DJ, muszą liczyć się z niezadowoleniem starszego grona gości. Dlatego warto zastanowić się jaki będzie przedział wiekowy zgromadzonych osób i co najbardziej będzie im odpowiadało.

Oczywiście poza doborem muzyki na żywo i tej odtwarzanej, trzeba zastanowić się nad jej gatunkiem. Tutaj dużo zależy od kultury. Górale biesiadują przy swoich specyficznych utworach, żywych i skocznych. Inaczej też jest na Kujawach, czy na Śląsku. W Wielkopolsce zaś często króluje disco polo. Pomimo tego, że wiele osób nie przyznaje się do zamiłowania tego gatunku, to na weselu przy takiej muzyce bawią się wyśmienicie. Disco polo plus odpowiednie trunki to może być recepta na udaną zabawę weselną.

Jeśli fotografia ślubna jest doskonałą, uwiecznioną pamiątką, to wrażenia z wesela związane z muzyką, również można uznać za pamiątkę, ale w zakresie wspomnień lub filmu z wesela, na którym goście tańczą, klaszczą i śpiewają z zespołem znane hity. Przecież na sali zawsze znajdzie się jakaś ciotka, do której można zaśpiewać, że jest szaloną rudą, albo czyjąś małą blondyneczką, jak głoszą szlagiery disco polo.

Takich piosenek, które zna chyba każdy jest bardzo dużo, a jak wiadomo po alkoholu rozluźnia się język. Natomiast kiedy goście zaczynają śpiewać, oznacza to, iż są zadowoleni z klimatu wesela i świetnie się bawią, a to właśnie jest istotą przyjęcia weselnego.