Fotograf Na Ślub, Wesele - Konin

Fotograf na ślub, wesele to funkcja wymagająca kreatywności i to często pod presją. Ślub to najważniejszy dzień dla pary młodej i to oni powinni być w samym centrum wydarzeń. Fotograf ślubny nie powinnien zwracać na siebie uwagi. Na pewno mogą pomóc w tym odpowiednie obiektywy z dużym zoomem, które umożliwiają robienie zdjęć z większej odległości, bez dodatkowego stresowania nowożeńców. Same obiektywy to jednak nie wszystko. Najważniejsza jest umiejętność znikania fotografa w tle - niczym kameleon.

Wiele osób nie lubi być obiektem zdjęć na co dzień, a co dopiero w dniu gdy tak wiele się dzieje. Uśmiech pod presją czekającego fotografa może wydawać się sztuczny lub nieudany. Dlatego fotograf ślubny nie powinien narzucać dodatkowej presji. Najlepiej jeśli zdjęcia nie są pozowane. Naturalne zdjęcia są najlepsze - mały wycinek z linii czasu. Nie oznacza to, że nie wolno nic aranżować. Często sobie myślę, że fotograf jest jak myśliwy - czeka z wycelowanym aparatem na ten odpowiedni moment.

Fotograf na ślub, wesele może mieć przygotowane 1000 pomysłów. Najlepsze jednak powstają dopiero podczas ślubu, wesela. Wtedy w pełni widzi się sytuacje, wyczuwa się ducha radości i poznaje się wszystkie czynniki mające wpływ na zdjęcie. Ważna jest kreatywność samodzielna i zdecydowana. Zauważać coś, czego nie widzą inni i potrafić to wykorzystać. W dzisiejszych czasach coraz więcej jest fotografów, którzy powielają pomysły innych. Faktycznie nieraz trudno czegoś nie powtórzyć. Jednak umiejętność samodzielnego tworzenia to cecha najlepszych fotografów.

Kolejna kwestia to zdjęcia ślubne w plenerze. W małej miejscowości, jaką jest Konin, nie ma zbyt wiele atrakcyjnych miejsc na plener ślubny. Warto nieraz zdecydować się na plener w okolicy Konina, a nie w samym Koninie. W okolicy jest bardzo wiele malowniczych miejscowości i miejsc. Plener ślubny w Koninie też może stać się niepowtarzalny dzięki odpowiedniej obróbce graficznej. Odpowiednie kadrowanie, dobra obróbka i ciężko będzie odgadnąć gdzie zostało zrobione zdjęcie.

Fotografia ślubna powinna od razu dać do zrozumienia czyj to był dzień i powinna oddać ducha tamtego dnia. Nawet jeśli ktoś nie lubi mieć robionych zdjęć, to powinien pamiętać, że to pamiątka. Zdjęcia ślubne często są jedyną pamiątką. Na podstawie tej pamiątki mogą osądzić nas inni i o tym warto pamiętać. Natomiast dobry fotograf ślubny zrobi wszystko byśmy jak najlepiej wyszli na tych zdjęciach.