Zdjęcia Weselne Konin

21 Listopad 2010 Fotograf Konin Tagi: zdjęcia weselne konin, fotograf weselny konin, zdjęcia na weselu

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, a dla niektórych najważniejszy. Fotograf weselny też ma przed sobą nie lada zadanie. Zdjęcia weselne powinny być idealne technicznie, dopracowane graficznie, zrobione z pomysłem, uchwycone wyjątkowo i przekazujące całą radość tego pięknego dnia.

Zdjęcia weselne w Koninie to wyzwanie wymagajace wcześniejszego przygotowania i przemyślenia. Nie ma co się oszukiwać – Konin nie jest wybitnie atrakcyjnym miejscem. W tle nie będzie widać pięknej plaży, wspaniałych gór czy kolorowych krajobrazów. Dlatego fotograf weselny musi się rzetelnie przygotować. Dokładnie przeanalizować miejsca w których będą robione zdjęcia weselne. Przeanalizowanie pod kątem tła, pod kątem padającego światła, a także pod kątem ludzi, którzy będą uczestniczyć w imprezie weselnej. Jeśli większość gości będzie w wieku podobnym do pary młodej, to pomysły na zdjęcia będą zupełnie inne niż gdyby goście byli starsi.

Bardzo ważne jest światło. To przecież światło jest podstawą powstania zdjęcia i ma ogromny wpływ na głębię zdjęcia, jakość. Dlatego jeśli nie ma światła, które by się wyróżniało, tworzyło wyjątkowy i uroczysty klimat, fotograf weselny powinien pomyśleć o przygotowaniu odpowiedniego systemu oświetlenia. Często bardzo pomaga rozmowa z organizatorami odpowiedzialnymi za salę na której odbędzie się wesele. Nieraz wystarczy przestawić, ustawić światła wewnątrz sali na czas gdy są robione zdjęcia weselne.

Oczywiście najważniejszym elementem zdjęcia są ludzie – to oni tworzą klimat zdjęcia. Tło oraz światło mogą w tym pomóc, ale nic nie zastąpi dobrze bawiących się gości, pary młodej. I tu też jest ważne zadanie, które ma fotograf weselny – robić wszystko by zawsze być w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Wręcz czuwać i polować na odpowiedni moment. Przewidywać. Fotograf weselny w tej kwestii przypomina trochę myśliwego – czeka cierpliwie, by w odpowiednim momencie nacisnąć nie spust pistoletu, ale przycisk, spust migawki aparatu fotograficznego.

Zdjęcia weselne w Koninie, czy w innych miejscowościach też mogą być bardzo atrakcyjne. Wystarczy odpowiednio się do tego przygotować, z pomysłem oraz współpraca pary młodej i gości weselnych. Nieraz sala weselna jest mała i skromnie przystrojona. Nie skreśla to jednak możliwości by powstawały tam przepiękne i atrakcyjne zdjęcia weselne. To kwestia inwencji twórczej jaką ma fotograf weselny oraz nastawienia i chęci do zabawy gości weselnych i pary młodej.